رونمایی کاردانو از چت بات هوش مصنوعی جیرولامو (Girolamo)

11 آذر 1402
Girolamo

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

توسعه دهندگان شبکه کاردانو با هدف یکپارچه سازی فناوری بلاکچین و هوش مصنوعی، یک چت بات نوآور به نام جیرولامو (Girolamo) را به بازار معرفی کرده اند. این گام نه تنها شامل ایجاد یک چت بات جدید نیست، بلکه با توسعه یک رله (Relay) یا سرور داده جدید نیز به دنبال کمک به کاهش تمرکز در شبکه کاردانو می باشد.

جیرولامو یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی است که می تواند برای انجام طیف گسترده ای از وظایف، از جمله پاسخگویی به سوالات، ارائه اطلاعات و حتی انجام اقداماتی در دنیای واقعی استفاده شود. این چت بات بر روی شبکه کاردانو اجرا می شود و به لطف فناوری بلاکچین، می تواند داده ها را به صورت ایمن و قابل اعتماد ذخیره و به اشتراک بگذارد.

رله جدیدی که همراه با جیرولامو معرفی شده است، به عنوان یک سرور داده برای ذخیره و پردازش داده های چت بات عمل می کند. این رله به کاهش تمرکز در شبکه کاردانو کمک می کند، زیرا داده های چت بات را در یک مکان متمرکز ذخیره نمی کند.

با اشاره به اظهارات کوین گیپ، بایستی ذکر کرد که بلاکچین کاردانو با دنبال کردن هدف ادغام فناوری هوش مصنوعی در اکوسیستم خود، نسخه بتای CardanoGPT به نام جیرولامو را به بازار عرضه کرده است. این چت بات، نتیجه تلاش های دائمی توسعه دهندگان شبکه کاردانو برای ترکیب بلاکچین و هوش مصنوعی بوده و به عنوان یک نمونه نوآورانه، اقدام به ارائه کاربردها و امکانات جدید کرده است.

Girolamo

Girolamo

آغاز عصر جیرولامو: نماد ترقی هوش مصنوعی در شبکه کاردانو

جیرولامو کاردانو (Girolamo Cardano)، به افتخار یک ریاضیدان برجسته ایتالیایی به همین نام، نام گذاری شده است و نمادی از پیشرفت چشمگیر در زمینه هوش مصنوعی ارائه می دهد. این ربات برای پاسخ به سوالات متنوع، از جمله سؤالات مرتبط با صنعت کریپتو تا موارد عمومی، طراحی شده است. جیرولامو با در اختیار داشتن قابلیت تولید و تفسیر تصاویر، یک بعد بصری هم به عملکرد آن اضافه کرده است.

برای شرکت در آزمایش نسخه بتای جیرولامو، علاقه مندان باید حداقل ۵٬۰۰۰ توکن CGI داشته باشند.

پس از پیوستن به سرور دیسکورد CardanoGPT، کاربران باید کیف پول خود را در کانال وریفای wallet# تایید کنند. پس از تایید، به کاربران رول «cyborg@» تعلق خواهد گرفت که امکان دسترسی به کانال «create-chat-with-girolamo#» برای تعامل مستقیم با چت بات را فراهم می کند.

CardanoGPT ضمن سلب مسئولیت اعلام کرده است که جیرولامو هنوز در مرحله بتا است و ممکن است اطلاعات ارائه شده با دقت ۱۰۰٪ همراه نباشد. با این حال که جیرولامو هنوز در مرحله بتا قرار دارد، اما پتانسیل بالایی برای رشد و توسعه دارد. این ربات می تواند ابزاری ارزشمند برای کاربران کاردانو باشد و به آنها در یادگیری بیشتر در مورد این شبکه و استفاده از آن کمک کند.

با پیشرفت جیرولامو، این ربات می تواند قابلیت های بیشتری را ارائه دهد. به عنوان مثال، جیرولامو می تواند برای ارائه خدمات پشتیبانی مشتری، کمک به توسعه دهندگان و حتی ایجاد برنامه های غیرمتمرکز جدید استفاده شود.

آینده جیرولامو روشن است و این ربات می تواند نقش مهمی در رشد و توسعه کاردانو ایفا کند.

کاردانو از سال ۲۰۲۱ با رونمایی از ربات هوش مصنوعی گریس، فعالیت خود در زمینه هوش مصنوعی را آغاز کرد. گریس یک چت بات هوش مصنوعی است که توسط شرکت Awakening Health و با همکاری شرکت های Hanson Robotics و SingularityNET ساخته شده است.

ترکیب فناوری های بلاکچین و هوش مصنوعی نقطه عطف مهمی برای کاردانو است. این ترکیب با راه اندازی پل بلاکچینی AGIX در سال گذشته به رشد خوبی دست یافته است.

علاوه بر این، چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو، به سم آلتمن، مدیرعامل شرکت OpenAI، پیشنهاد همکاری جدیدی داده است. این پیشنهاد نشان می دهد که کاردانو برای گسترش بلاکچین خود تمایل دارد با OpenAI همکاری کند و همچنان به یکپارچه سازی فناوری های بلاکچین و هوش مصنوعی ادامه می دهد.

کیف پول Lace کاردانو نیز به روزرسانی شده و نسخه ۱.۷.۱ خود را عرضه کرده است. این به روزرسانی مشکلاتی مثل اتصال برنامه های غیرمتمرکز را حل می کند. این پیشرفت ها در ساده سازی تعاملات کاربران با شبکه ADA اهمیت زیادی دارند.

Girolamo

کاردانو اقدام به اجرای نمونه اولیه رله Mithril نمود

کاردانو در تلاش برای غیرمتمرکزسازی شبکه خود، رله Mithril را اجرایی کرده است. این رله در پخش گسترده امضای همتا به همتا که یکی از جنبه های اساسی شبکه های غیرمتمرکز است، نقش مهمی دارد. پروتکل Mithril همچنین به افزایش مقیاس پذیری و هماهنگ سازی زنجیره ای کمک می کند که نقطه عطف دیگری برای کاردانو خواهد بود.

علاوه بر این، کاردانو در بخش حاکمیتی خود نیز به نقطه عطفی رسیده است. اعضای جامعه کاردانو به زودی باید به پروپوزال «CIP-1694» رای دهند. این پروپوزال بر ارزیابی پیشرفت های حاکمیتی آفچین و آنچین کاردانو تمرکز دارد. اسنپ شات آدرس های شرکت کننده در این پروپوزال در ۲۱ نوامبر گرفته شده و رای گیری آن از ۱ تا ۱۱ دسامبر انجام خواهد شد.

پیشرفت های اکوسیستم کاردانو با استقبال فعالان بازار کریپتو روبه رو شده است. قیمت توکن ADA در یک ماه گذشته حدودا ۴۰٪ رشد کر ده و به ۰.۳۹ دلار رسیده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همه کاربران هیرادِکس میتوانند با لینک اختصاصی دعوت خود، دوستانشان را به هیرادِکس دعوت کنند و بسته به سطح کاربری، بین 20 تا 40 درصد از تراکنش های دوستان خود را به طورمادالمعر درآمد کسب کنند.