سرمایه گذاری در مارس ۳ آلت کوین با چشم انداز صعودی فوق العاده

18 فروردین 1403

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

فوریه، ماه پرباری برای بازار ارزهای دیجیتال بود. بیت کوین و تعدادی از آلت کوین ها به سقف های تاریخی جدیدی دست یافتند و شور و هیجان را به سرمایه گذاران این بازار هدیه دادند. حال، مارچ فرا رسیده و پیش بینی ها از عملکرد صعودی برخی آلت کوین ها حکایت دارند. در این میان، اوشن (OCEAN)، آپتوس (APT) و iExec RLC (RLC) نام هایی هستند که در صدر لیست آلت کوین های پرپتانسیل قرار دارند.

  • اوشن پروتکل: پروتکلی برای اشتراک گذاری داده ها است که پس از خروج از خط روند نزولی بلندمدت خود، رشد صعودی خود را آغاز کرده است. تحلیلگران معتقدند که قیمت OCEAN در حال حاضر در موج سوم از یک رشد پنج موجی قرار دارد و پتانسیل رسیدن به سقف تاریخی جدیدی را در ماه مارس دارد.
  • آپتوس: پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند است که به تازگی به سطوح مقاومت فیبوناچی و افقی خود رسیده است. شکست این سطوح می تواند قیمت APT را به بالاترین سطح تاریخی خود رهنمون کند.
  • iExec RLC: پلتفرمی برای محاسبات ابری است که پس از خروج از کانال صعودی بلندمدت خود، به منطقه مقاومت نهایی قبل از ثبت رکورد تاریخی رسیده است. تقاضای بالا برای خدمات این پلتفرم، احتمال صعود آن را در ماه مارس افزایش می دهد.

عوامل متعددی در رشد این آلت کوین ها نقش دارند، از جمله:

  • افزایش تقاضا برای خدمات و محصولات ارائه شده توسط این پروژه ها
  • پیشرفت های تکنولوژی و معرفی به روزرسانی های جدید
  • افزایش آگاهی و علاقه سرمایه گذاران به این پروژه ها

با توجه به شرایط مثبت بازار و پتانسیل بالای این آلت کوین ها، مارچ می تواند ماه موفقی برای سرمایه گذاران این ارزهای دیجیتال باشد. البته، همیشه احتمال ریسک و نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد و سرمایه گذاران باید قبل از هرگونه تصمیم گیری، تحقیقات لازم را انجام دهند.

 

اوشن پروتکل (OCEAN) در آستانه ثبت رکوردی جدید: تحلیل تکنیکال و پیش بینی قیمت

اوشن پروتکل (OCEAN)، پلتفرمی برای اشتراک گذاری داده ها، در حال تجربه یک روند صعودی قوی است که احتمال ثبت رکوردی جدید را افزایش می دهد. قیمت OCEAN از ابتدای سال ۲۰۲۳ در حال رشد بوده و در حال حاضر در بالاترین سطح سالانه خود قرار دارد.

در اوایل سال ۲۰۲۳، OCEAN با خط روند نزولی که از زمان ثبت بالاترین سطح تاریخی آن در سال ۲۰۲۱ وجود داشت، دست و پنجه نرم می کرد. با این حال، در ماه اکتبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲)، OCEAN با پنج بار تلاش سرانجام این خط را به سمت بالا شکست و از آن زمان تاکنون شاهد رشد قابل توجهی بوده است. تحلیل تکنیکال با استفاده از تئوری امواج الیوت، حرکت صعودی OCEAN را تأیید می کند. این تئوری الگوهای درازمدت تکرارشونده در بازار را شناسایی و ویژگی های روانشناختی سرمایه گذاران را بررسی می کند. بر اساس این تئوری، OCEAN در حال حاضر در موج سوم از یک حرکت پنج موجی به سمت اهداف بالاتر قرار دارد. اگر موج شماری الیوت صحیح باشد، قیمت OCEAN می تواند تا سطوح مقاومت ۱/۳۶ دلار و ۲/۰۳ دلار افزایش یابد. این سطوح به ترتیب نشان دهنده افزایش ۵۰ و ۱۲۰ درصدی قیمت نسبت به قیمت فعلی هستند. دومین هدف، بالاترین سطح تاریخی OCEAN را نیز پشت سر خواهد گذاشت. با وجود پیش بینی صعودی، احتمال ریزش قیمت OCEAN نیز وجود دارد. در صورت ریجکت شدن قیمت در سطح فعلی، شاهد سقوط ۴۵ درصدی قیمت تا ۰/۵۵ دلار خواهیم بود. علاوه بر تحلیل تکنیکال، عوامل دیگری نیز می توانند بر قیمت OCEAN تأثیر بگذارند. از جمله این عوامل می توان به اخبار و رویدادهای مربوط به اوشن پروتکل، وضعیت کلی بازار رمزارزها و روندهای کلان اقتصادی اشاره کرد.

 

آپتوس (APT): عبور از مقاومت و گام بلند به سوی قله تاریخی

آپتوس (APT)، یکی از ارزهای دیجیتال نوظهور و با پتانسیل بالا، پس از گذر از یک دوره نزولی طولانی، سرانجام در ماه نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) خط روند نزولی خود را شکست و مسیر صعودی را در پیش گرفت. این رشد قیمتی که به صورت سهمی وار (پارابولیک) اتفاق افتاده، آپتوس را به ثبت سقف جدیدی در قیمت ۱۳/۶۰ دلار در این هفته رهنمون شد؛ اما سفر صعودی آپتوس به اینجا ختم نمی شود. این رمز ارز در حال حاضر با مقاومت مهمی در سطح ۱۲/۶۰ دلار روبرو است. این ناحیه نه تنها به عنوان یک مقاومت افقی عمل می کند، بلکه سطح مقاومت ۰/۵ درصدی اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی نیز در آن قرار دارد. عبور از این مانع کلیدی، دروازه ورود آپتوس به قله تاریخی خود در ۲۰/۵۵ دلار را خواهد گشود.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، به عنوان شاهدی بر روند صعودی آپتوس، حمایت خود از بریک اوت قیمت را نشان می دهد. این اندیکاتور در حال حاضر در حال رشد است و به سطح ۷۰ (نماد سبز رنگ) نزدیک می شود. عبور RSI از این سطح، نشان دهنده اشباع خرید و احتمال کاهش موقتی قیمت خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد RSI این است که این اندیکاتور به عنوان شاخص مومنتوم، وضعیت اشباع خرید یا فروش یک بازار را نشان می دهد؛ به عبارت دیگر، RSI بالای ۵۰ نشان دهنده برتری گاوها (خریداران) و RSI زیر ۵۰ بیانگر برتری خرس ها (فروشندگان) است. با توجه به تحلیل های انجام شده، اگر آپتوس بتواند از سد مقاومت ۱۲/۶۰ دلاری عبور کند، پتانسیل افزایش ۷۰ درصدی قیمت و رسیدن به رکورد تاریخی خود در ۲۰/۵۵ دلار را خواهد داشت. با این حال، در صورت شکست آپتوس در عبور از این سطح، شاهد افت ۳۵ درصدی قیمت و نزول آن تا نزدیک ترین سطح حمایت در ۷/۹۰ دلار خواهیم بود.

 

RLC در آستانه تاریخ سازی: صعود به سمت ATH خود

آی اگزک آر ال سی (RLC)، به عنوان آخرین آلت کوین مدعی فتح قله های تاریخی، در حال حاضر توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران را به خود جلب کرده است. حرکت صعودی قدرتمند این رمز ارز در سه هفته گذشته، شکست کانال صعودی بلندمدت و عبور از مقاومت های کلیدی، نویدبخش آینده ای درخشان برای RLC است. شکست منطقه مقاومت افقی ۲/۳۰ دلاری در اواخر ژانویه ۲۰۲۴ (بهمن ۱۴۰۲) نقطه عطفی در روند صعودی RLC بود. این اتفاق نشان دهنده قدرت بالای حرکت صعودی و عزم راسخ RLC برای فتح قله های جدید است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز با صعود به بالای سطح ۷۰، مهر تاییدی بر بریک اوت قیمت زده است. RSI در حال حاضر در منطقه اشباع خرید قرار دارد، اما عبور از این سطح می تواند نشان دهنده قدرت و پویایی هر چه بیشتر روند صعودی باشد. RLC در حال حاضر در آستانه عبور از مقاومت ۵/۳۰ دلاری قرار دارد. عبور از این سطح، آخرین مانع پیش روی RLC قبل از ثبت رکورد تاریخی جدید خواهد بود. در صورت تحقق این اتفاق، شاهد افزایش ۱۴۰ درصدی قیمت و رسیدن RLC به قله ۱۰ دلاری خواهیم بود. با این حال، در صورت شکست RLC در عبور از مقاومت ۵/۳۰ دلاری، احتمال ریزش ۴۵ درصدی قیمت و نزول آن تا سطح حمایت ۲/۳۰ دلار وجود دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همه کاربران هیرادِکس میتوانند با لینک اختصاصی دعوت خود، دوستانشان را به هیرادِکس دعوت کنند و بسته به سطح کاربری، بین 20 تا 40 درصد از تراکنش های دوستان خود را به طورمادالمعر درآمد کسب کنند.