تحلیل قیمت بیت کوین و آلت کوین ها در نیمه دوم فروردین

26 فروردین 1403
تحلیل قیمت بیت کوین و آلت کوین ها در نیمه دوم فروردین

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر شاهد نبردی نفس گیر بین بیت کوین و خرس ها در نزدیکی سطح کلیدی ۶۹ هزار دلار است. این نبرد که حدود چهار هفته به طول انجامیده، معامله گران را در انتظار نگران کننده ای نگه داشته، اما در عین حال، سیگنال های مثبتی نیز به همراه دارد.

تحلیلگران معتقدند که ثبات فعلی بیت کوین، مشابه الگویی است که قبل از شروع روندهای صعودی بزرگ در گذشته مشاهده شده است. Daan Crypto Trades، معامله گر و تحلیلگر مستقل بازار، در این باره می گوید: «بیت کوین historiquement قبل از آغاز مجدد روند صعودی خود، برای ۴ تا ۸ هفته در محدوده سقف قله قبلی خود تثبیت می شود. صبر گاوها در این نبرد می تواند نشانه ای از قدرت و عزم آنها برای حفظ روند صعودی باشد. تحلیلگر آنچین گلس نود، خاطرنشان می کند که در مقایسه با چرخه صعودی سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، اصلاحات قیمتی در فاز صعودی فعلی خفیف تر بوده است. به گفته او، بزرگترین افت قیمت در این دوره، ۲۰ درصد در سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۴۰۲) بوده است.

عوامل متعددی می توانند در حمایت از قیمت بیت کوین در این سطح نقش داشته باشند. جذب مستمر سرمایه به صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین نشان دهنده اشتیاق سرمایه گذاران به این رمز ارز است. انتظارات برای هاوینگ بیت کوین در ماه های آینده نیز می تواند عاملی دیگر برای محدود کردن روند نزولی و تقویت امید به افزایش قیمت در بلندمدت باشد.

اما وضعیت در بازار آلت کوین ها چگونه است؟ آیا این آلت کوین ها پس از اصلاحات اخیر، آماده صعود هستند؟ در ادامه این مطلب، به بررسی نمودار هر یک از ارزهای دیجیتال برتر بازار به صورت جداگانه و ارائه تحلیل مختصری از آنها خواهیم پرداخت تا به این سوال پاسخ دهیم.

 

تحلیل جامع قیمت بیت کوین: در انتظار نبرد نهایی گاوها و خرس ها

بیت کوین در حال حاضر در یک مثلث متقارن گرفتار شده است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. شکست این مثلث می تواند به دو سناریو منجر شود:

 • سناریوی نزولی: اگر قیمت از مثلث عبور کند و به زیر 67,750 دلار برسد، ممکن است شاهد اصلاح عمیق تر تا 54,298 دلار باشیم.
 • سناریوی صعودی: اگر قیمت از مثلث عبور کند و به بالای 67,750 دلار برسد، احتمال از سرگیری روند صعودی تا 80 هزار دلار وجود دارد.

هیچ یک از گاوها و خرس ها در حال حاضر برتری واضحی ندارند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و RSI در منطقه خنثی قرار دارد. حرکت بعدی بیت کوین به عوامل مختلفی از جمله تقاضا و عرضه، حجم معاملات و اخبار و رویدادهای مربوط به بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

 

تحلیل جامع قیمت اتریوم: نبرد در میانه میدان

اتریوم، دومین ارز دیجیتال محبوب بازار، در حال حاضر در نبردی تنگاتنگ بین گاوها و خرس ها در میانه میدان قرار دارد. قیمت این ارز در سه روز گذشته زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (3434 دلار) معامله شده است که نشان دهنده عدم وجود تقاضای قوی در این سطح قیمتی است. شاخص های تکنیکی نیز سیگنال های متناقضی ارسال می کنند. میانگین های متحرک در حال کراس اور نزولی هستند، به این معنی که میانگین متحرک کوتاه مدت (20 روزه) در حال کاهش و زیر میانگین متحرک بلندمدت (50 روزه) قرار گرفتن است. این می تواند نشانه ای از روند نزولی باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد فروشندگان در حال حاضر بر بازار تسلط دارند. با این حال، هنوز امید برای گاوها وجود دارد. حمایتی قوی در سطح 3056 دلار وجود دارد. اگر قیمت بتواند از این سطح بالا برود، می تواند سیگنالی مبنی بر بازگشت قدرت خریداران باشد.

 

تحلیل جامع قیمت بایننس کوین: در انتظارِ کدام جهت؟

بایننس کوین (BNB)، یکی از محبوب ترین آلت کوین های بازار، طی چند روز گذشته در دامنه یک مثلث متقارن محبوس شده است. این الگوی نموداری نشان دهنده نبردی تمام عیار بین گاوها و خرس ها و عدم توافق نظر آنها در مورد جهت حرکت بعدی قیمت است. پیش بینی جهت شکستن این مثلث (Breakout) کار آسانی نیست و می تواند به هر سمتی باشد. به همین دلیل، احتیاط در معاملات و عدم عجله در ورود به پوزیشن های سنگین تا شکست قطعی این مثلث و مشخص شدن جهت حرکت قیمت توصیه می شود.

سناریوی صعودی:

 • اگر قیمت BNB/USDT بتواند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (565 دلار) عبور کند و به سمت بالا حرکت کند، شکست صعودی مثلث رخ داده و شاهد از سرگیری روند صعودی خواهیم بود.
 • در این حالت، احتمال صعود قیمت تا سطح 692 دلار و حتی 795 دلار (هدف الگوی مثلث) وجود دارد.

سناریوی نزولی:

 • در نقطه مقابل، اگر قیمت از کف مثلث عبور کند و به زیر آن سقوط کند، شکست نزولی مثلث اتفاق افتاده و خرس ها میدان را به دست خواهند گرفت.
 • در این سناریو، ممکن است BNB/USDT تا سطح 460 دلار و در صورت از دست دادن این سطح تا 395 دلار (هدف الگوی مثلث) کاهش یابد.

 

تحلیل جامع قیمت سولانا: در انتظار نبرد در سطوح کلیدی

سولانا، یکی از محبوب ترین آلت کوین ها در بازار، در هفته های اخیر شاهد نوسانات قیمتی قابل توجهی بوده است. قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ ۵ آوریل (۱۷ فروردین) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۱ دلار) سقوط کرد که نشان دهنده برداشت سود توسط معامله گران کوتاه مدت است. در حال حاضر، دو سناریوی کلیدی برای سولانا در پیش رو وجود دارد:

 • سناریوی اول، حفظ حمایت و احتمال افزایش قیمت: اگر قیمت سولانا بتواند با قدرت از سطح حمایتی ۱۶۲ دلار بازگردد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۱ دلار) عبور کند، نشان دهنده قدرت خریداران و احتمال افزایش قیمت در کوتاه مدت خواهد بود. در این سناریو، حرکت قیمت می تواند در محدوده ۱۶۲ تا ۲۰۵ دلار تثبیت شده و در ادامه شاهد رشد تدریجی باشد.
 • سناریوی دوم، شکست حمایت و احتمال ریزش بیشتر: اگر قیمت سولانا نتواند از سطح حمایتی ۱۶۲ دلار عبور کند و به زیر آن سقوط کند، الگوی نزولی تکمیل خواهد شد. در این حالت، حمایت بعدی در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۲ دلار) قرار دارد. با این حال، احتمال شکسته شدن این سطح حمایتی نیز وجود دارد. اگر قیمت از ۱۵۲ دلار نیز عبور کند، سولانا می تواند تا سطح ۱۲۶ دلار سقوط کند.

 

تحلیل جامع قیمت ریپل: نبرد گاوها و خرس ها در سطوح کلیدی

ریپل در هفته های اخیر شاهد نوسانات قیمتی قابل توجهی بوده است. قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به زیر خط روند صعودی خود سقوط کرد و خرس ها با موفقیت در ۴ آوریل (۱۶ فروردین) از این سطح دفاع کردند. این اتفاق نشان دهنده افزایش فشار فروش در هر رالی کوچک قیمتی است. در حال حاضر، دو سناریوی کلیدی برای ریپل در پیش رو وجود دارد:

 • سناریوی اول، حفظ حمایت و احتمال افزایش قیمت: اگر قیمت ریپل بتواند به بالای خط روند صعودی و سطح ۰/۵۶ دلار بازگردد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰/۶۱ دلار) عبور کند، نشان دهنده قدرت خریداران و احتمال افزایش قیمت در کوتاه مدت خواهد بود. در این سناریو، حرکت قیمت می تواند در محدوده ۰/۵۶ تا ۰/۶۹ دلار تثبیت شده و در ادامه شاهد رشد تدریجی باشد. عبور از سطح ۰/۶۹ دلار که در گذشته به عنوان مانع قدرتمندی عمل کرده، می تواند راه را برای افزایش قیمت تا ۰/۷۴ دلار هموار کند.
 • سناریوی دوم، شکست حمایت و احتمال ریزش بیشتر: اگر قیمت ریپل نتواند از سطح ۰/۵۶ دلار عبور کند و به زیر آن سقوط کند، فشار فروش افزایش خواهد یافت. در این حالت، حمایت بعدی در سطح ۰/۵۲ دلار قرار دارد. با این حال، احتمال شکسته شدن این سطح حمایتی نیز وجود دارد. اگر قیمت از ۰/۵۲ دلار نیز عبور کند، ریپل می تواند تا سطح ۰/۴۸ دلار سقوط کند.

 

تحلیل دوج کوین: نبرد در ۰/۱۹ دلار

دوج کوین در تلاش برای حفظ حمایت کلیدی در ۰/۱۸ دلار است. خرس ها در حال حاضر برتری را در دست دارند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰/۱۸ دلار) کشانده اند. هدف بعدی آنها میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰/۱۵ دلار) است. شکسته شدن این سطح می تواند به کاهش قیمت تا ۰/۱۲ دلار منجر شود. گاوها برای بازگشت به روند صعودی باید قیمت را به بالای ۰/۱۹ دلار برسانند. در این صورت، امکان افزایش قیمت تا ۰/۲۳ دلار وجود دارد.

 

تحلیل کاردانو در تقاطع نبرد گاوها و خرس ها

کاردانو در حال حاضر در نقطه حساسی قرار دارد. گاوها در تلاش برای دفاع از سطح حمایتی ۰/۵۷ دلاری هستند، اما تقاضا در سطوح فعلی کم به نظر می رسد. شکست این سطح حمایتی می تواند شروع یک روند نزولی باشد و هدف نهایی آن ۰/۳۳ دلار باشد. با این حال، گاوها به دنبال جلوگیری از این سقوط با حمایت قدرتمند ۰/۴۶ دلاری هستند. در مقابل، اگر قیمت بتواند از ۰/۵۷ دلار عبور کند، فرصت خرید ایجاد می شود و هدف بعدی ۰/۶۸ دلار خواهد بود. در این سطح، انتظار می رود خرس ها دوباره به میدان بیایند و از قیمت دفاع کنند.

 

تحلیل اوالانچ: نبرد گاوها و خرس ها در سطوح کلیدی

قیمت اوالانچ در حال نوسان بین دو سطح حمایتی و مقاومتی کلیدی است. خرس ها با شکست قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۷ دلار) در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین) بازار را به دست گرفته اند. گاوها در روز بعد تلاش ناموفقی برای بازگرداندن قیمت به بالای SMA 50 داشتند. احتمال کاهش قیمت به ۴۲ دلار وجود دارد، اما سطح ۴۲ دلار به عنوان حمایتی قوی شناخته می شود و گاوها احتمالاً با قدرت از آن دفاع خواهند کرد. هر گونه افزایش قیمت ممکن است با فروش در سطوح میانگین های متحرک مواجه شود. خریداران باید قیمت را بالای خط روند نزولی نگه دارند تا پایان اصلاح اوالانچ را تایید کنند. در این صورت، AVAX/USDT می تواند تا ۶۰ دلار و سپس به ۶۵ دلار صعود کند.

 

تحلیل تون کوین: نبرد گاوها و خرس ها در خط روند نزولی

تون کوین (TON) پس از عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴/۷۳ دلار) در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین)، با چالشی جدی در خط روند نزولی خود روبرو شده است. این سطح کلیدی می تواند مسیر آینده این ارز دیجیتال را تعیین کند.

سناریوی صعودی:

 • اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند، نشان دهنده پایان اصلاح و احتمال افزایش قیمت خواهد بود.
 • در این صورت، هدف بعدی مقاومت ۵/۶۹ دلار خواهد بود.
 • عبور از این سطح می تواند راه را برای رشد بیشتر تا ۷/۰۹ دلار هموار کند.

سناریوی نزولی:

 • اگر قیمت با قدرت از خط روند نزولی و سطح ۴/۷۳ دلار عبور کند، نشان دهنده قدرت خرس ها خواهد بود.
 • در این حالت، احتمال ریزش قیمت تا سطح حمایتی ۴/۷۲ دلار وجود دارد.
 • شکست این سطح می تواند تون کوین را به روند رنج بین ۴/۷۲ تا ۵/۶۹ دلار سوق دهد.

 

تحلیل شیبا اینو: گذر از میانگین متحرک کلیدی

بازار شیبا اینو در حال حاضر شاهد نبردی بین گاوها و خرس ها برای کنترل قیمت است. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰/۰۰۰۰۲۸ دلار) برگردانند، اما خرس ها به شدت مقاومت می کنند. شاخص های تکنیکی در حال حاضر بی طرف هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیب خود را از دست داده است و RSI در نزدیکی ناحیه میانی خود قرار دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همه کاربران هیرادِکس میتوانند با لینک اختصاصی دعوت خود، دوستانشان را به هیرادِکس دعوت کنند و بسته به سطح کاربری، بین 20 تا 40 درصد از تراکنش های دوستان خود را به طورمادالمعر درآمد کسب کنند.