سوالات متداول

  تتر (USDT) یک ارز پایدار (Stable Coin) با پشتوانه دلار است؛ به این معنی که ارزش هر تتر برابر با یک دلار است. به‌همین دلیل، تتر همواره قیمتی ثابت و بدون نوسان دارد. این رمزارز به‌علت ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود یک انتخاب مناسب و بسیار امن، برای ورود به دنیای رمزارزها محسوب می‌شود . برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله تتر چیست را در بلاگ هیرادِکس مطالعه کنید.

  تفاوت آنها در شبکه‌ای است که برروی آن قرار دارند؛
  -تتر ERC-20 بر روی شبکه اتریوم و تتر TRC-20 بر روی شبکه ترون قرار دارد.

  • اگر ابتدای آدرس ولت با T شروع شود، تتر شبکه TRC-20 است.

  • اگر ابتدای آدرس ولت با 0X شروع شود، تتر شبکه ERC-20 است.

  ولت‌هایی که می‌توان تتر ERC-20 را نگهداری کرد

  ولت‌هایی که می‌توان تتر TRC-20 را نگهداری کرد

  هزینه تبادل (خرید و فروش) تتر مربوط به هر تراکنش، بر روی هر شبکه شامل کارمزد می‌شود که توسط همان شبکه محاسبه و کسر می‌گردد. این هزینه با توجه به نوع شبکه متفاوت است. لازم به‌ذکر است که کارمزد انتقال تتر بر روی شبکه ERC-20 با توجه به شلوغی شبکه متغیر خواهد بود. برای پرداخت کمترین کارمزد در حال حاضر می‌توانید از تتر TRC-20 (شبکه ترون) استفاده کنید.

  برخی از مزایای تتر عبارت‌اند از: ۱. نسبت ثابت یک به یک نرخ تتر با دلار آمریکا ۲. سرعت بسیار زیاد ۳. کارمزد به‌صرفه و نقدشوندگی مثال زدنی ۴. پشتوانه دلاری برای آشنایی بیشتر با مزایای رمزارز تتر، می‌توانید به وبلاگ هیرادِکس مراجعه کنید.

  تتر در‌مقایسه‌با دلار مزایای بیشتری دارد که مهم‌ترینشان عبارت‌اند از:

  1. دسترسی تمام‌وقت و بی‌وقفه به سرمایه‌گذاری

  2. ممکن‌نبودن جعل تتر در‌مقایسه‌با دلار

  3. امنیت تراکنش و آسودگی نگهداری تتر

  4. کاهش زمان نقل و انتقالات مالی

  برای مطالعه جزئیات و مزایای تتر درمقایسه‌با دلار، این مقاله را در بلاگ هیرادِکس مطالعه کنید.

  ارزش تتر همواره برابر با یک دلار آمریکاست و از‌آن‌جاکه تتر جزو ارزهای پایدار یا استیبل‌کوین‌ها محسوب می‌شود، با سایر ارزهای دیجیتال تفاوت دارد.

  با مراجعه به صفحه نمودار تتر، می‌توانید از تغییرات قیمتی تتر در بازه‌های‌ زیر مطلع شوید:

  • تغییرات نرخ تتر روی نمودار در بازه‌های ۷روزه، ۱ماهه، ۳ماهه، ۱ساله و بیش از یک سال

  • بیشترین و کمترین نرخ تتر در بازه ٢۴‌ساعته و ۷روزه و ۱ماهه

  • مشاهده سوابق تغییرات نرخ تتر به‌همراه تاریخ و ساعت لحظه تغییر

  از‌طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن هیرادِکس‌، ابتدا در فرم کلی اطلاعاتی مانند نام، ایمیل و کدملی خود را وارد کنید. سپس تصویر و ویدئو مورد‌نیاز را طبق دستورالعمل ارائه‌شده بارگذاری کنید. در‌ادامه، منتظر بمانید تا کارشناسان هیرادِکس کمتر از ۱۰ دقیقه احراز هویت را بررسی کنند.

  • جلوگیری از سرقت کارت و حساب بانکی شما توسط افراد سودجو

  • افزایش ضریب امنیت معامله

  • جلوگیری از پولشویی توسط سودجویان

  • جلوگیری از استفاده از هویت جعلی

  • شفافیت مالی

  بله، برای انجام تراکنش و استفاده از سرویس‌های هیرادِکس، ابتدا باید فرایند احراز هویت را انجام دهید و کارشناسان هیرادِکس این فرایند را تأیید کنند.

  بله، با توجه به شرایط و قوانین مجموعه هیرادِکس، ثبت شماره موبایل به نام و تحت مالکیت کاربر الزامی است.

  بله، با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده، اتباع عزیز می‌توانند در هیرادِکس احراز هویت خود را تکمیل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به پشتیبانی هیرادِکس مراجعه یا این مطلب را مطالعه کنید.

  کارشناسان هیرادِکس فرایند بررسی مدارک و احراز هویت را با دقت انجام می‌دهند و بنابه الزامات و ضوابط امنیتی، آن‌ها را تأیید یا رد می‌کنند.‎

  فرایند احراز هویت به‌طور‌کلی در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام خواهد شد. بررسی احراز هویت در هیرادِکس بصورت شبانه‌روزی در حال انجام است و نتیجه نهایی آن در سریع‌ترین زمان ممکن (حداکثر ۱۰ دقیقه) از‌طریق پیامک و ایمیل به کاربر اطلاع داده می‌شود.

  هیرادِکس متعهد می‌شود که اطلاعات کاربران خود را با به‌روزترین استانداردهای امنیتی بر بستر فضای ذخیره سرد (Cold Storage) نگه‌داری می‌کند.

  • کارت ملی هوشمند

  • شناسنامه جدید

  • گواهینامه هوشمند

  • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت

  • پاسپورت

  شایان ذکر است تمامی مدارک گفته‌شده باید تاریخ اعتبار داشته باشند.

  • رسید کارت ملی

  • کارت ملی قدیمی

  • شناسنامه قدیمی

  • هرگونه مدرک شناسایی فاقد اعتبار زمانی

  خیر، در‌صورت انجام احراز هویت کاربر به‌وسیله شخص ثالث‌، احراز هویت کاربر رد خواهد شد. شایان ذکر است که مسئولیت کیفری و حقوقی استفاده از حساب کاربری برعهده شخص کاربر خواهد بود.

  بله، در‌صورتی‌که ایرانیان مقیم خارج از کشور مراحل احراز هویت را به‌طور‌کامل انجام دهند، می‌توانند ثبت‌نام و از خدمات هیرادِکس استفاده کنند.

  برای اطلاع از چگونگی فعال‌کردن دسترسی دوربین و میکروفون، می‌توانید باتوجه‌به دستگاه مورد‌استفاده به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

  فعال‌کردن دسترسی دوربین (اندروید) فعال‌کردن دسترسی دوربین (مرورگ، -دسکتاپ)

  خرید تتر از هیرادِکس با کارت بانکی بنام شخص احراز شده تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و افزایش اعتبار کیف پول تومانی به صورت ۲۴ساعته و اتوماتیک از وب‌سایت یا اپلیکیشن هیرادِکس انجام می‌شود..

  بصورت زیر:

  1. انجام فرآیند احراز هویت در وب‌سایت یا اپلیکیشن هیرادِکس

  2. تایید شدن احراز هویت کاربر

  3. ورود به حساب کاربری

  4. انتخاب روش دریافت تتر (کیف تتر یا آدرس کیف‌پول دیگر)

  5. پرداخت از طریق درگاه بانکی

  طبق دستور پلیس فتا و به‌منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و پول‌شویی، تسویه رمزارز در برداشت یا برداشت‌های اول پس از ۲۴ ساعت انجام خواهد شد. در نظر داشته باشید که براساس الزامات قانونی، امکان تأخیر یک تا چند‌روزه در واریز تتر برای برداشت‌های اول وجود دارد. زمان ثبت دستور تسویه تتر ازطرف هیرادِکس برای کاربر، به‌شرح زیر است:

  فی تبادل تتر بر عهده کاربر است و هیرادِکس ذی‌نفع نیست. از آن‌جا که کارمزد تبادل تتر TRC-20، در حال حاضر ۲.۵ تتر است، هیرادِکس به کاربران خود توصیه می‌کند تا از این نوع تتر استفاده کنند، چرا که سرعت بالا و کمترین کارمزد را دارد.

  کمترین مقدار خرید ۵ تتر و بیشترین مقدار خرید تتر در روز از‌طریق اعتبار کیف‌پول تومانی ۲۰۰,۰۰۰ تتر است.

  در حساب کاربری خود و در بخش تاریخچه خرید‌و‌فروش، می‌توانید شناسه تراکنش مدنظر را مشاهده کنید.

  طبق دستور پلیس فتا و به‌منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و پول‌شویی، تسویه رمزارز در برداشت یا برداشت‌های اول پس از ۲۴ ساعت انجام خواهد شد. در نظر داشته باشید که براساس الزامات قانونی، امکان تأخیر یک تا چند‌روزه در واریز تتر برای برداشت‌های اول وجود دارد.

  بعد از ثبت تراکنش خرید با همان کارت یا بعد از واریز تومان به کیف تومانی با همان کارت، در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی و تأیید خواهد شد

  از حساب‌کاربری به بخش «تاریخچه خریدوفروش» بروید و با انتخاب گزینه «خرید» از تب بالا سمت چپ، تمامی تراکنش‌های خرید خود را مشاهده کنید.

  تراکنش‌های ناموفق واریز تومان بعد از ۲۴ ساعت بررسی خواهد شد و درصورت دریافت وجه در حساب هیرادِکس، مبلغ به کیف‌پول تومانی کاربر واریز می‌شود.

  ۱. تعداد تترهایی که قصد دارید بفروشید، وارد و گزینه «فروش تتر» را انتخاب کنید. ۲. روش دریافت وجه تومانی و پرداخت کارمزد را در پیش‌فاکتور انتخاب کنید. ۳. پس از واریز تتر به کیف‌پول هیرادِکس، کد TXID را وارد کنید. ۴. برای نهایی‌کردن سفارشتان، روی گزینه «اتمام فروش» کلیک کنید.

  برای اطلاع از جدول زمانی تسویه تومانی به شرایط و قوانین وب‌سایت هیرادِکس مراجعه کنید.

  کمترین و بیشترین مقدار تتر برای فروش به هیرادِکس، ۵ تتر و ۲۰۰٬۰۰۰ تتر است.

  منظور از TXID همان شناسه تراکنش یا هش (Hash) است که معمولاً ۵ دقیقه پس از اینکه تتر را ارسال کردید و در بخش تاریخچه ارسال (Withdrawal History) به شما نمایش داده خواهد شد. مطلب تکمیلی درباره TXID را از این لینک مطالعه کنید.

  از حساب‌کاربری به بخش «تاریخچه خریدوفروش» بروید و با انتخاب گزینه «فروش» از تب بالا سمت چپ، تمامی تراکنش‌های فروش خود را مشاهده کنید.

  درصورت صحت اطلاعات کاربری ثبت‌شده، شماره شبا پس از ثبت تراکنش فروش تأیید خواهد شد.

  طبق دستور پلیس فتا و به‌منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و پول‌شویی، تسویه رمزارز در برداشت یا برداشت‌های اول پس از ۲۴ ساعت انجام خواهد شد. فراموش نکنید که براساس الزامات قانونی، امکان تأخیر یک تا چند‌ روزه در واریز تتر برای برداشت‌های اول وجود دارد.‎

  بله، توجه داشته باشید که شماره شبا جهت برداشت از کیف پول تومانی باید به نام خودتان باشد.

  برداشت تومان:

  • کمینه ۵۰هزار تومان
  • بیشینه ۵۰۰میلیون تومان در هر شبانه‌روز

  واریز تومان:

  از‌طریق درگاه پرداخت:

  • کمینه ۲۰۰هزارتومان
  • بیشینه ۱۰۰ میلیون تومان در هر شبانه‌روز

  ازطریق سرویس انتقال بانکی:

  • کمینه ۱میلیون تومان
  • بیشینه ۳میلیارد تومان در هر شبانه‌روز

  برداشت تتر:

  • کمینه ۳ تتر و بیشینه به‌اندازه کل موجودی کیف تتر

  واریز تتر:

  • کمینه ندارد (چنانچه کمتر از ۲۰ تتر واریز شود، ۱ تتر به‌عنوان کارمزد دریافت می‌شود)
  • بیشینه ندارد.

  ۱- درگاه پرداخت آنلاین (‌محدودیت ۱۰۰‌میلیون‌تومانی برای هر کارت در هر شبانه‌روز) ۲- دریافت شناسه واریز و انتقال از‌طریق ساتنا یا پایا یا حساب‌به‌حساب بانکی (محدودیت ۳‌میلیارد تومان در هر شبانه‌روز)

  بله؛ کارمزد جابجایی تتر از مبدا هیرادِکس به مقصد هیرادِکس رایگان است و پس از اتمام تراکنش به شما بازگردانده می‌شوند.

  شما می‌توانید به آدرس تتر دوستانتان در هیرادِکس بصورت رایگان تتر ارسال کنید.

  واریز تتر به کیف تتر فقط روی شبکه ترون (TRC20) پشتیبانی می‌شود.

  در حساب کاربری به صفحه «کیف‌پول» مراجعه کنید و با کلیک روی گزینه «تاریخچه تراکنش‌ها» در بالا سمت چپ هر کیف، می‌توانید تمامی تراکنش‌های واریز و برداشت را به‌تفکیک مشاهده کنید.

  1. برای واریز از‌طریق «انتقال بانکی» برای مبالغ بیش از ۱۰۰میلیون تومان، به کد یکتای «شناسه واریز» نیاز دارید. درصورت درستی اطلاعات وارد شده، بلافاصله شناسه واریز شما به همراه شماره شبای مقصد برایتان به‌نمایش درمی‌آید.

  2. وجه را از هریک از حساب‌های به‌ نام خودتان از‌طریق ساتنا یا پایا یا حساب‌به‌حساب از اینترنت‌بانک، موبایل بانک یا شعبه به حساب مقصد (با درج شناسه واریز) منتقل کنید.

  3. وجه به‌صورت خودکار پس از سیکل پایا به حساب شما افزوده خواهد شد.

  شما پس از ساخت حساب کاربری از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن هیرادِکس، کد دعوت مخصوص به خود را در بخش دعوت دوستان حساب کاربریتان مشاهده خواهید کرد. با دعوت دوستان خود و ثبت‌نام آن‌ها با کد معرف شما، کسب پاداش شما به‌صورت دائمی امکان پذیر خواهد بود. به ازای خریدوفروش هر واحد تتر توسط دوست شما از20% تا 40% کارمزد پرداختی، به‌صورت دائمی و مادام‌العمر به بخش اعتبارات شما در حساب کاربری افزوده خواهد شد. علاوه‌براین، کارمزد اولین تراکنش دوستانتان تا سقف ۵,۰۰۰ تتر، نیز رایگان است.

  با مراجعه به بخش دعوت دوستان در حساب کاربری خود، می‌توانید لینک و کد دعوت را کپی و برای دوستانتان ارسال کنید.

  خیر، محدودیتی برای اشتراک گذاری کد دعوت وجود ندارد.

  پاداش‌ها بلافاصله بعد از تراکنش به کیف‌پول شما افزوده می‌شود و در لحظه می‌توانید آن‌ها را برداشت کنید.

  با ثبت نام از طریق کد دعوت دوستتان، کارمزد اولین تراکنش شما تا سقف ۵۰۰۰ تتر رایگان است.

  کارمزد اولین تراکنش برای کاربر دعوت‌شده رایگان است؛ بنابرین در اولین تراکنش، کارمزدی وجود ندارد که بابت آن پاداشی پرداخت شود.

  با مراجعه به بخش «دعوت دوستان» در حساب کاربری خود، می‌توانید لینک و کد دعوت را کپی و برای دوستانتان ارسال کنید. همچنین از‌طریق دکمه «تصویر تبلیغاتی»، می‌توانید تصویری در قالب پست و استوری را به‌همراه توضیحات برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی دریافت کنید.

  با اشتراک‌گذاری کد دعوت خود با دوستان و آشنایانتان و دعوت آنان به هیرادِکس، به‌ازای کارمزد‌های پرداختی دعوت‌شدگان، می‌توانید از ۲۰ تا ۴۰درصد کارمزد پرداختی‌شان را به‌صورت دائمی و مادام‌العمر به‌عنوان درآمد دریافت کنید.

  تتر ارز پایه است، از طریق سرویس مبدل هیرادِکس می‌توانید تترهایتان را به هر ارز دلخواهتان تبدیل کنید و این به صرفه‌ترین راه تبدیل دارایی تومانی به ارز دیجیتال است.

  پس از ورود به حساب کاربری، می‌توانید وارد پیشخوان شوید و از منو سمت راست با کلیک روی گزینه «مبدل» از این سرویس استفاده کنید.

  سرویس مبدل تتری هیرادِکس(معاملات پایه تتر) هیچ کارمزدی از کاربران دریافت نمی‌کند و کاملاً رایگان است.

  با کمک سرویس مبدل می‌توانید تنها با چند کلیک و در عرض چند ثانیه، رمزارزهای دلخواه خود را خریدوفروش کنید و بدون نیاز به خروج از سایت یا اپلیکیشن هیرادِکس، با تبدیل آنی ارزها به هم، از رشد قیمت‌ها بهره‌مند شوید.

  هنگام استفاده از سرویس مبدل، بسته به رمزارز انتخابی، کمینه و بیشینه مقدار رمزارز قابل‌تبدیل به شما نمایش داده می‌شود.

  هیرادِکس، سکوی تبادل تخصصی رمزارز تتر است؛ بنابراین تمام واریزها و برداشت‌ها در این مجموعه در قالب تتر یا تومان امکان‌پذیر است. پس برای برداشت هر رمزارز ابتدا باید آن را به تتر یا تومان تبدیل کنید.

  از بخش پیشخوان با کلیک روی گزینه «تاریخچه خریدوفروش»، می‌توانید همه تراکنش‌های خود را به تفکیک خرید، فروش یا تبادل مشاهده کنید.

  از حساب‌ کاربری خود به بخش «تاریخچه خریدوفروش» بروید و با انتخاب گزینه تبدیل از تب بالا سمت چپ، تمامی تراکنش‌های تبدیل خود را مشاهده کنید.

  بیش از ۱۶۰ رمزارز محبوب بازار در مبدل هیرادِکس قرار گرفته‌ است.

  با مراجعه به صفحه لیست نرخ رمزارزها می‌توانید قیمت آن‌ها رو مشاهده کنید.

  با استفاده از مبدل هیرادِکس می‌توانید تتر و تومان را در سریع‌ترین زمان ممکن به بیش از ۱۶۰رمزارز محبوب تبدیل کنید.

  علاوه‌بر این، کارمزد مبدل تتری هیرادِکس همواره رایگان است.

  در خریدوفروش ازطریق بازار می‌توانید سفارش خرید یا فروش را با نرخ دلخواه و مد نظر خود ثبت کنید.

  به‌صورت ثابت ۰.۲۸درصد برای تمامی سطوح کاربری است.

  بله، برای سفارش‌های عادی و قبل از تکمیل سفارش امکان لغو تراکنش وجود دارد.

  • کمینه ۵ تتر

  • بیشینه ۲۰۰هزار تتر

  فقط بازار تتر/تومان هیرادِکس به‌عنوان مرجع تخصصی تبادل تتر بر رمزارز تتر تمرکز دارد.

  سفارش عادی: در این روش با تعیین کردن تعداد و نرخ تتر یا تومان مدنظر خود می‌توانید سفارش خود را انجام دهید. سفارش آنی: با انتخاب بخش سفارش آنی و واردکردن مبلغ مدنظر برای خرید و تعداد تتر دلخواه برای فروش، تأیید سفارش خرید یا فروش شما باز و با انتخاب گزینه تأیید، سفارش شما ثبت و در کمتر از یک دقیقه به کیف‌پول شما واریز خواهد شد.

  در صفحه بازار هیرادِکس از بخش «معاملات من» بخش «سفارش‌های باز» را انتخاب کنید. برای مشاهده اطلاعات تکمیلی، می‌توانید به «نمایش بیشتر» بروید.

  در صفحه بازار هیرادِکس، از بخش «معاملات من» تب «انجام‌شده» را انتخاب کنید. برای مشاهده اطلاعات تکمیلی، می‌توانید به «نمایش بیشتر» بروید.

  با استفاده از سرویس بازار هیرادِکس می‌توانید به‌صورت ۲۴ساعته و ۷روز هفته با نرخ و تعداد دلخواه خود خرید یا فروش تتر را به دو صورت سفارش عادی و آنی ثبت کنید.

  هیرادِکس، دو نوع تتر ERC20 و TRC20 را مبادله می‌کند.

  به‌طورکلی، اعتبار پلتفرم تبادل در اکوسیستم رمزارزها به چند شاخص مهم مانند سابقه فعالیت، اصالت، نرخ تبادل رمزارز، پشتیبانی ۲۴ساعته و امنیت بستگی دارد. از سال ۱۳۹۶ و با شروع فعالیت هیرادِکس در فضای رمزارز کشور، همواره برای ارتقای این شاخص‌ها در تلاش بوده‌ایم. علاوه‌بر ارائه خدمات با بهترین کیفیت، شمار کاربران فعال و حضور درخشان و بازخورد مثبت آنان و عضویت رسمی هیرادِکس در انجمن‌ بلاک‌چین ایران و نصر و فین‌تک ازجمله عوامل مهمی است که گواه فعالیت شفاف هیرادِکس است. هیرادِکس با ثبت حقوقی شرکت به‌ نام «سکوی تبادل فردا»، همواره در مسیر رضایت هرچه‌بیشتر کاربران خود قدم برمی‌دارد.

  هیرادِکس بصورت ۲۴ساعته، ۷روز هفته و ۳۶۵روز سال خدمات خود را از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن ارائه می‌دهد.

  برای آگاهی از شرایط معامله می‌توانید به بخش شرایط و قوانین وب‌سایت هیرادِکس مراجعه کنید.

  پشتیبانی تلفنی مجموعه از ساعت ۰۷:۰۰ صبح تا ۰۱:۳۰ بامداد، حتی در روزهای تعطیل برقرار است.

  123456789

  بله، امکان نگه‌داری تتر در کیف تتر و تومان در کیف‌پول تومانی هیرادِکس با قابلیت واریز و برداشت وجود دارد.